Hosting (Barındırma Hizmeti)

Serverler değişik türde internet hizmetleri sunan özel bilgisayarlardır: web sitesi barındırma, email gönderme, alma ve barındırma, domain adı kayıtları, domain adı sunucuları, veri tabanları, uygulama barındırma...

1. Domain Adları

Bütün internet sunucuları aralarında bağlantı kurmak için sayıları kullanırlar. Ancak insanlar için adlar daha anlamlı ve hatırlanması oldukça kolaydır. Domain adları ve DNS sunucuları sayılar yerine adları kullanmamızı sağlar. Kullanmanız için benzersiz en az bir adet domain adına ihtiyacınız olacaktır. Daha etkili bir pazarlama ve markanızın güvenliği için domain adınızın 5 ile 10 yıl arası kayıtlı olmasını tavsiye ediyoruz.

2. Email Hosting

Bir emaili isteğiniz zaman okuyup yanıtlayabilirsiniz. Mesajlarınızı kaydedebilir ve istediğiniz zaman tekrar okuyabilirsiniz. Profesyonel bir ekiniz varsa, her bir ekip üyesinin kullanabileceği size ait bir domain adı olmalı ve bütün ekip bunu kullanmalı. "adınız@ünlübirinternetsağlayıcısı.com" yerine "adınız@sizindomainadınız.com" olması daha profesyonelcedir. Başka bir firmanın tanıtımını kendi kartvizitinizde yapmanız size avantaj sağlamayacaktır. Vista Interactive mail listeleme, istenmeyen email koruma, otomatik yanıtlayıcı ve mail kutusu özelliklerini içeren çok sayıda email barındırma hizmeti sağlar.

3. Web Hosting (web sitesi barındırma)

Statik hizmet veren dosyalardan dinamik interaktif çalışan yaratıcı sitelere kadar, bir çok çeşit web sitesi yapılandırma tekniği var. Şimdi en basit sitelerde bile interaktif bir özellik olmalı; müşterinin doldurması gereken call to action (ziyaretçiyi birşey yapmaya teşvik edici nitelik) içeren bir form gibi.  Sitenin bulunduğu sunucuda çalışan programlar bu formlardan alınan bilgileri analiz eder ve uygun yanıtlar üretirler. Bu yüzden sitenizi barındıran sunucu ihtiyacınız olan bu yazılımlara sahip olmalı. Barındırma hizmeti (hosting) satın aldığınızda, aynı zamanda sunucunun yazılım kullanma yeteneğini, sitenizi ve verileriniz için depolama alanını ve bant genişliğini (siteniz ile tüm internet ağı arasındaki bağlantı) de satın almış olursunuz. 

Küçük işler ve organizasyonlar için email ve dinamik site barındırabilen DNS özellikli Hosting Başlangıç Paketimizi tavsiye ediyoruz. Eğer beş adetten fazla emaile ihtiyacınız varsa Hosting Pro paketimizi kullanın.

İhtiyaçlarınızdan emin değilseniz karar vermenize yardım edebilmemiz için lütfen bize ulaşın.